fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Holandia przywraca częściowe zamknięcie kraju

AFP
Premier Holandii Mark Rutte powiedział we wtorek, że Holandia musi powrócić do "częściowego zamknięcia", w tym do zamykania barów i restauracji, ponieważ kraj walczy o kontrolę nad koronawirusem.

- Ogłaszamy dziś nowe i ważne kroki. Wprowadzamy częściową blokadę - powiedział premier Rutte na konferencji prasowej transmitowanej w telewizji.

W Holandii zamknięte będą bary i restauracje z wyjątkiem miejsc serwujących posiłki na wynos. Zakazana będzie również sprzedaż alkoholu po godzinie 20.

Rutte zapowiedział, że środki te wejdą w życie w środę i będą obowiązywać przez dwa tygodnie.

Kolejnym krokiem jest obowiązek noszenia masek w pomieszczeniach przez osoby powyżej 13. roku życia. W całym kraju zakazane jest organizowanie spotkań dla ponad 30 osób.

We wtorek w Holandii odnotowano niemal 7400 nowych zakażeń. W kraju obecnie jest jeden z najwyższych współczynników infekcje w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. 

Rząd Rutte niechętnie opowiadał się za wprowadzeniem ograniczeń, ale spotkał się z presją ze strony ekspertów ds. zdrowia. Zaapelowano o podjęcie kroków, które uchronią system opieki zdrowotnej przed załamaniem.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA