fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Epidemia we Włoszech: Szkoły w Neapolu zostaną zamknięte

Neapol
stock.adobe.com
We włoskim regionie Kampania, którego stolicą jest Neapol, szkoły zostaną zamknięte do końca miesiąca w związku ze wzrostem liczby dobowych zakażeń koronawirusem powyżej 1000 - czytamy w Associated Press.

Eksperci ds. ochrony zdrowia w Kampanii ogłosili, że państwo jest w "ostrej fazie" epidemii, po tym jak we Włoszech wykryto najwięcej dobowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii.

W lutym i marcu 2020 roku Włochy były pierwszym dużym ogniskiem koronawirusa SARS-CoV-2 w Europie.

W szczycie pierwszej fali epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 we Włoszech w ciągu doby umierało w tym kraju ponad 900 chorych z COVID-19. Obecnie dobowa liczba ofiar w tym kraju jest znacznie mniejsza.

W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarły na COVID-19 83 osoby - jedna trzecia z nich w Lombardii, gdzie wiosną pojawiło się pierwsze duże ognisko koronawirusa we Włoszech.

Premier Giuseppe Conte wyraził niezadowolenie z decyzji władz Kampanii o zamknięciu szkół. Szkoły w kampanii zostały otwarte zaledwie miesiąc temu.

Inne regiony Włoch wzywają rząd Contego, by ten wydał zgodę na zdalne nauczanie dla uczniów starszych klas, by zmniejszyć tłok w środkach transportu publicznego.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA