fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Węgry: Kolejna doba z rekordową liczbą ofiar COVID-19

Viktor Orban, premier Węgier
Viktor Orban, premier Węgier
AFP
W ciągu doby na Węgrzech zmarły 33 osoby cierpiące na COVID-19 - najwięcej od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. To drugi dzień z rzędu z rekordową liczbą zgonów chorych na COVID-19 na Węgrzech - dzień wcześniej w kraju tym zmarło 29 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Na Węgrzech w ostatnich 14 dniach liczba zgonów chorych na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców wyniosła 2,9. Na obszarze UE i EOG współczynnik ten jest wyższy tylko w Rumunii, Hiszpanii i Czechach.

Łączna liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych na Węgrzech od początku epidemii wyniosła 41732, w kraju zmarło 1085 chorych na COVID-19.

Liczba pacjentów wymagających leczenia szpitalnego wynosi obecnie 1642. 171 osób jest podłączonych do respiratorów.

W Węgrzech obowiązkowe jest obecnie noszenie masek w środkach transportu publicznego, sklepach, centrach handlowych, centrach rozrywkowych, a także placówkach ochrony zdrowia.

Restauracje i kluby na Węgrzech zamykane są o 23. W szpitalach nie można odwiedzać chorych, podobnie jak zakazane są wyniki w domach opieki.

Władze Węgier podkreślają, że przy walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 starają się chronić gospodarkę, która bardzo ucierpiała w wyniku skutków pandemii.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA