fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Minister zdrowia: Pomysły obchodzenia obostrzeń? Jestem przerażony

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności osób prześcigających się w pomysłach na obejście obowiązujących obostrzeń - stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia minister zapowiedział w czwartek, na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim. - Wciskamy hamulec z całej siły. To wciśnięcie jest konieczne, żeby obronić wydolność systemu ochrony zdrowotnej. Pandemia przyspiesza, przyspieszenie ma charakter wykładniczy - tłumaczył Adam Niedzielski. Oprócz szeregu innych ograniczeń, zawieszono działalność basenów, aquaparków i siłowni, zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej. Niezadowolona branża protestowała w sobotę w tej sprawie, m.in. w Warszawie.

Dowiedz się więcej: Lockdown wraca, choć częściowy

Inne, szczególnie kwestionowane ograniczenie, to zakaz udziału publiczności w wydarzeniach sportowych. Krytycy tego obostrzenia zwracają uwagę, że mają one miejsce często na otwartych przestrzeniach, np. na stadionach, tymczasem wydarzenia kulturalne, choćby w zamkniętych pomieszczeniach, mogą gromadzić do 25 proc. widowni.

W mediach społecznościowych niektóre zainteresowane placówki, takie jak kluby fitness, prześcigają się w pomysłach na obchodzenie zakazu. „Skoro nie mogą funkcjonować siłownie - w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy sklep ze sprzętem do ćwiczeń (...) i zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny” - napisał na swojej stronie na Facebooku jeden z klubów fitness z Krakowa. „Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness - od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. Kościół Zdrowego Ciała”. (...) Na squashu natomiast mamy codziennie specjalne zawody sportowe bez udziału publiczności” - czytamy we wpisie. Podobnych pomysłów jest więcej.

Sprawę skomentował w sobotę na Twitterze Adam Niedzielski. „Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności osób prześcigających się w pomysłach na obejście obowiązujących obostrzeń” - napisał minister zdrowia.

„Nie szkodzicie tylko sobie, ale narażacie na niebezpieczeństwo innych - szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm” - dodał Niedzielski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA