fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Francja: Bary i restauracje w Paryżu mogą zostać zamknięte

AFP
Francuski rząd może umieścić Paryż na liście miejsc z najwyższym poziomem alertu epidemicznego już w poniedziałek, w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - przyznał minister zdrowia Francji, Olivier Véran.

Jeśli tak się stanie prawdopodobnie w Paryżu zamknięte zostaną restauracje i bary - tak jak stało się to już w Marsylii.

Mieszkańców stolicy Francji czekają też wówczas inne ograniczenia w życiu publicznym.

W czwartek resort zdrowia Francji poinformował o wykryciu 13970 zakażeń koronawirusem w ciągu doby w całym kraju. Łącznie liczba wykrytych we Francji zakażeń wzrosła do 577505.

Maksymalny poziom alertu epidemicznego może zostać wprowadzony również w Lille, Lyonie, Grenoble, Tuluzie i Saint-Étienne.

Od ostatniego poniedziałku bary w Paryżu muszą zamykać się o 22 czasu lokalnego. W stolicy Francji zamknięto już wszystkie siłownie.

Veran poinformował w czwartek, że region paryski spełnił już wszystkie trzy kryteria na podstawie których podnoszony jest poziom alertu epidemicznego. W ciągu ostatnich 24 godzin w stolicy Francji wykryto 259,6 zakażeń koronawirusem na każde 100 tysięcy mieszkańców.

W Paryżu i okolicznych gminach zajętych jest obecnie przez chorych z COVID od 30 do 35 proc. łóżek na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Veran przyznał, że sytuacja epidemiczna w regionie paryskim "pogarsza się szybciej" niż w całej Francji.

Minister zdrowia przyznał, że jeśli dane dotyczące Paryża się potwierdzą, od poniedziałku władze kraju nie będą miały wyboru i będą musiały podnieść poziom alertu epidemicznego co będzie oznaczać m.in. "zamknięcie wszystkich barów".

Jednocześnie Veran poinformował, że władze zaobserwowały poprawę sytuacji w Marsylii, w której przed kilkoma dniami wprowadzono reżim ścisłej kwarantanny.

Źródło: France24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA