fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Liban: Epidemia w natarciu. Minister chce kwarantanny

AFP
W Libanie w ciągu doby wykryto 1006 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - to największy dobowy przyrost liczby zakażeń w tym kraju od początku epidemii.

Minister zdrowia Libanu, Hamad Hassan, rekomendował wprowadzenie dwutygodniowej, ścisłej kwarantanny w całym kraju, aby ograniczyć liczbę zakażeń. Jednak władzom Libanu - jak pisze AP - trudno będzie ponownie zamrozić gospodarkę, w związku z bezprecedensową skalą załamania gospodarczego w kraju.

Łącznie w Libanie wykryto jak dotąd 29303 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i 297 zgonów na COVID-19 od momentu, gdy w lutym w kraju wykryto pierwsze zakażenie.

Od trzech dni z rzędu wykrywane w ciągu doby liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Libanie osiągają rekordowy poziom.

Do wzrostu liczby zakażeń doszło po złagodzeniu wprowadzonej wiosną kwarantanny i ponownym otwarciu lotniska międzynarodowego w Bejrucie w lipcu.

Liczba zakażeń koronawirusem nadal rosła po wybuchu z 4 sierpnia, do którego doszło w wyniku eksplozji saletry amonowej zgromadzonej w porcie w Bejrucie. W eksplozji zginęły 193 osoby, co najmniej 6500 zostało rannych, a ok. 350 tys. straciło dachy nad głową.

Eksplozja uszkodziła też dwa szpitale, które odgrywały dużą rolę w walce z epidemią koronawirusa.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA