fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Indie: Szef MSW zakażony. Premier podda się testowi?

AFP
Szef MSW Indii, Amit Shah, poinformował na Twitterze, że test na obecność koronawirusa przeprowadzony u niego po pojawieniu się objawów charakterystycznych dla COVID-19, dał wynik pozytywny.

"Przeprowadzono u mnie test, który okazał się pozytywny" - poinformował 55-letni minister. Shah dodał, że osoby, które w ostatnich dniach miały z nim kontakt, zostały poddane izolacji i przejdą testy na obecność koronawirusa. Nie wiadomo czy dotyczy to premiera Indii, Narendry Modiego, z którym Shah widział się w środę, w czasie posiedzenia indyjskiego gabinetu w rezydencji szefa rządu w New Delhi.

Premier Modi jak dotąd nie wypowiedział się publicznie na temat tego czy w związku z zakażeniem Shaha poddał lub podda się testowi na obecność koronawirusa.

Shah w ostatnich dniach spotykał się również z innymi wysokiej rangi urzędnikami, a także m.in. z parlamentarzystą, Babulem Supriyo, który w niedzielę poinformował, że poddaje się samoizolacji i podda się testowi na obecność koronawirusa.

Szef MSW Indii jest członkiem rządowego zespołu antykryzysowego stworzonego w związku z epidemią koronawirusa w Indiach. W ostatnich miesiącach często odwiedzał placówki ochrony zdrowia walczące z koronawirusem.

W niedzielę w wyniku zakażenia COVID-19 zmarła członkini lokalnego rządu stanu Uttar Pradesh, Kamal Rani Varun.

O zakażeniu koronawirusem poinformował też szef lokalnego rządu stanu Karnataka.

Indie mają za sobą najtragiczniejszy tydzień od początku epidemii - w ciągu minionych siedmiu dni w kraju na COVID-19 zmarło ponad 5300 osób.

Łącznie w Indiach wykryto jak dotąd 1803695 zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i 38135 zgonów z powodu COVID-19.

Pod względem liczby wykrytych zakażeń Indie są trzecim najciężej dotkniętym przez pandemię krajem świata (po USA i Brazylii). W ostatnich dniach epidemia w Indiach przyspiesza - pierwszy milion zakażeń wykryto po sześciu miesiącach od początku epidemii. W kolejnych 17 dniach liczba zakażonych zwiększyła się jednak aż o 750 tysięcy. Jednocześnie śmiertelność COVID-19 w Indiach jest stosunkowo niewielka i wynosi 2,47 zgonów na 100 tysięcy mieszkańców (dla porównania w USA - 45,24 na 100 tysięcy mieszkańców). Eksperci ds. ochrony zdrowia wskazują, że niska śmiertelność może być efektem tego, że średnia wieku w Indiach jest niższa niż w krajach Zachodu.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA