fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: Ognisko w Sinciangu. 36 zakażeń w ciągu doby

AFP
W ciągu minionej doby w Chinach wykryto 36 nowych zakażeń koronawirusem - 28 z nich miało charakter lokalny i wykryto je w Sinciangu, prowincji autonomicznej, w której pojawiło się ognisko koronawirusa skupione wokół stolicy regionu, Urumczi.

Łącznie w ciągu doby w Chinach wykryto 30 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 o charakterze lokalnym - pozostałe dwa wykryto w prowincji Liaoning, położonej w północno-wschodniej części kraju.

W Chinach wykryto też sześć zakażeń koronawirusem u osób wracających spoza granic kraju - cztery wykryto w prowincji Guangdong, jedno w Szanghaju i jedno w prowincji Syczuan.

Jednocześnie chińskie władze poinformowały w poniedziałek, że ognisko koronawirusa w Dalain, w prowincji Liaoning nie miało związku z pojawieniem się ognisk w Sinciangu i Pekinie.

Chińska Komisja Zdrowia Publicznego poinformowała, że w poniedziałek w Chinach nie wykryto żadnego zgonu spowodowanego COVID-19.

Łącznie w Chinach wykryto jak dotąd 84464 zakażenia koronawirusem i 4634 zgony spowodowane COVID-19. O ostatnim zgonie spowodowanym koronawirusem chińska Komisja Zdrowia Publicznego informowała w połowie maja.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA