fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Meksyk przegrywa z epidemią. Prezydent broni rządu

AFP
Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador broni działania rządu w walce z epidemią koronawirusa. Wykluczył możliwość zmiany strategii. W kraju zmarło ponad 50 tysięcy zakażonych osób.

Meksyk wyprzedził Wielką Brytanię pod względem liczby ofiar epidemii, stając się trzecim najbardziej dotkniętym krajem. Ustępuje pod tym względem tylko Stanom Zjednoczonym i Brazylii.

W czwartek meksykańskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że łącznie zmarło 50 517 osób, a ponad 462 tysiące jest zakażonych.

Prezydent Obrador uważa, że biorąc pod uwagę liczbę zgonów w stosunku do ludności kraju, Meksyk "nie został mocno dotknięty".

Powiedział, że Meksyk wyprzedzają pod tym względem Stany Zjednoczone, Brazylia, Chile i Peru.

- Jeśli porównamy się z Europą, więcej zgonów jest w Hiszpanii, Francji i Anglii niż w Meksyku - mówił.

Krytycy twierdzą, że władze meksykańskie nie zrobiły wystarczająco dużo badań, aby ustalić rzeczywistą skalę infekcji i zgonów.

Prezydent zapowiedział, że w kraju nikt nie pozostanie bez opieki. Zwiększono z tego powodu liczbę łóżek na oddziałach intensywnej terapii z 2800 do 12000. - Każda utrata życia ludzkiego jest tragedią. To jest rodzina, to nie są liczby, to nie są statystyki - mówił Obrador.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA