fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Czesi żegnali pandemię na przyjęciu w centrum Pragi

AFP
Na moście Karola w Pradze przy długim na 500 metrów moście 30 czerwca ucztowali uczestnicy przyjęcia, które miało być "symbolicznym pożegnaniem" pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

W imprezie wzięło udział tysiące osób - pisze BBC. Organizatorzy zachęcali uczestników do przynoszenia jedzenia i picia z domu i dzielenia się nim z innymi biesiadnikami.

W czasie przyjęcia nie stosowano norm dystansowania społecznego.

Czechy są jednym z krajów Europy, w których epidemia koronawirusa przebiegła stosunkowo łagodnie - jak dotąd w Czechach wykryto 11954 zakażenia i 349 zgonów na COVID-19. Kraj liczy 10 mln mieszkańców.

Organizator przyjęcia na moście Karola, Ondrej Kobza, właściciel kawiarni w mieście podkreślał, że nietypową ucztę można było zorganizować ze względu na brak turystów w Pradze.

- Chcieliśmy świętować koniec koronawirusowego kryzysu pozwalając ludziom spotkać się i pokazać, że nie boją się spotykać, że nie boją się wziąć kawałka kanapki od sąsiada - mówił.

W ubiegłym tygodniu, w ramach łagodzenia obostrzeń, rząd Czech pozwolił na organizowanie zgromadzeń publicznych liczących więcej niż 1000 osób. W kraju otwarto też baseny, muzea, ogrody zoologiczne i zabytki.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA