fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Korea Południowa: Koronawirus się rozprzestrzenia

AFP
W Korei Południowej wykryto w ciągu ostatniej doby 54 nowe przypadki COVID-19, choroby wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Wirus rozprzestrzenił się poza obszar metropolitalny Seulu i dotarł do miasta Kwangdzu oddalonego od stolicy kraju o ponad 250 km.

W Kwangdzu zamknięto szkoły i zaostrzono reżim kwarantanny mający zwiększyć dystans społeczny - w ciągu ostatniej doby w mieście tym wykryto 22 nowe zakażenia związane z różnymi miejscami - w tym z budynkami biurowymi, bibliotekami publicznymi, ośrodkami ochrony zdrowia i świątynią buddyjską.

Łącznie w Korei Południowej od początku epidemii wykryto 12904 zakażenia koronawirusem. W wyniku COVID-19 zmarły w tym kraju 282 osoby.

23 nowe zakażenia wykryto na terenie obszaru metropolitalnego Seulu, gdzie od dłuższego czasu pojawiają się ogniska koronawirusa - związane najpierw z nocnymi klubami w Seulu, a potem również ze świątyniami oraz zakładami pracy.

Minister zdrowia kraju Park Neung-hoo wyraził zaniepokojenie wzrostem liczby zakażeń w Kwangdzu, które dotychczas miało jedną z najniższych liczb wykrytych zakażeń koronawirusem spośród wszystkich dużych południowokoreańskich miast.

Kwangdzu liczy ok. 1,5 mln mieszkańców.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA