fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Arizona: Ponad połowa zakażonych wirusem ma mniej niż 44 lata

AFP
Liczba wykrytych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w stanie Arizona przekroczyła 100 tysięcy. Ponad połowa zakażonych to osoby mające mniej niż 44 lata - podaje AP, powołując się na lokalne władze.

Departament Służby Zdrowia stanu Arizona podaje, że ponad 62 tysiące z 101441 zakażeń wykrytych w stanie dotyczy osób mających mniej niż 44 lata. 

Według dyrektor Departamentu, dr Cary Christ, to właśnie osoby między 20 a 44 rokiem życia są odpowiedzialne za transmisję poziomą koronawirusa.

Młodsi mieszkańcy stanu byli tymi, którzy zaczęli zapełniać bary i nocne kluby, po tym jak gubernator stanu, Doug Ducey, złagodził reżim kwarantanny w połowie maja.

W ubiegłym tygodniu, w związku ze wzrostem liczby zakażeń, w stanie znów zamknięto nocne kluby i siłownie. W ciągu dwóch ostatnich tygodni liczba zakażeń koronawirusem wykrytych w Arizonie niemal się podwoiła.

U osób w wieku 20-44 lata przebieg COVID-19 najczęściej jest łagodny, niektóre takie osoby mogą nie wiedzieć, że są źródłem zakażeń - podkreśla Christ. Jak mówi dyrektor Departamentu tacy młodzi ludzie mogą zakazić swoich rodziców i dziadków, którzy są znacznie bardziej narażeni na ostry przebieg COVID-19.

- To poważna obawa - przyznaje Christ.

Łącznie w USA, od początku epidemii, wykryto ponad 2,9 mln zakażeń koronawirusem. W wyniku COVID-19 zmarły w USA 130284 osoby.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA