fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Iran: Najtragiczniejsza doba od początku epidemii

AFP
W Iranie w ciągu doby na COVID-19 zmarło 200 osób. To największa dobowa liczba ofiar zakażenia koronawirusem w Iranu od początku epidemii - wynika z informacji przekazanych przez irańskie Ministerstwo Zdrowia.

Dotychczas największą liczbę zgonów z powodu COVID-19 stwierdzono w Iranie 5 lipca - gdy jednego dnia na COVID-19 w tym kraju zmarły 163 osoby.

W Iranie od początku epidemii na COVID-19 zmarło 11931 osób, zakażenie wykryto u 245688 - poinformowała rzeczniczka irańskiego resortu zdrowia, Sima Sadat Lari na antenie państwowej telewizji.

W ostatnim tygodniu liczba nowych zakażeń i zgonów wzrosła gwałtownie, co nastąpiło w czasie częściowego znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią.

W pierwszej fazie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Iranie najwięcej zgonów w ciągu doby wykryto 4 kwietnia - 158.

Prezydent Iranu Hassan Rouhani w sobotę wprowadził nowe obostrzenia, których celem jest spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Osoby, które nie będą nosić masek w miejscach publicznych nie będą mogli korzystać z usług sektora publicznego, a miejsca pracy, w których nie będzie przestrzegany reżim sanitarny, będą zamykane na tydzień.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA