fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Moskwa łagodzi obostrzenia: Otworzy szkoły i uczelnie

AFP
W Moskwie w przyszłym tygodniu otwarte zostaną szkoły i uczelnie wyższe w związku ze spadkiem liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrywanych w stolicy Rosji.

W ciągu ostatniej doby w Moskwie wykryto 568 zakażeń. W całej Rosji wykryto ich 6509 co oznacza, że od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 zakażenie nim wykryto w Rosji u 707301 osób. Tylko w trzech państwach świata - USA, Brazylii i Indiach - liczba wykrytych zakażeń jest wyższa.

Liczba ofiar COVID-19 w Rosji wynosi 10843.

W samej Moskwie wykryto dotychczas ponad 227 tys. zakażeń koronawirusem. W ubiegłym miesiącu w mieście zakończył się okres ścisłej kwarantanny wprowadzonej pod koniec marca. Władze stolicy rozpoczęły proces odmrażania gospodarki w mieście.

Siergiej Sobianin, mer Moskwy oświadczył w czwartek, że ognisko koronawirusa w Moskwie zmniejsza się, nadchodzi więc czas na dalsze łagodzenie obostrzeń.

Od przyszłego tygodnia w Rosji mają otworzyć się szkoły, uczelnie wyższe, ośrodki kultury i obozy letnie.

Ponadto mieszkańcy Moskwy znajdujący się na wolnym powietrzu, w przestrzeni publicznej, nie będą już musieli nosić masek. Maski pozostaną obowiązkowe w sklepach, ośrodkach zdrowia i w środkach transportu publicznego.

Od przyszłego miesiąca w Moskwie zostaną otwarte teatry, kina i obiekty sportowe - przy czym liczba dostępnych w tych placówkach miejsc będzie ograniczona do połowy.

Sobianin znoszenie obostrzeń określił mianem sukcesu w walce z koronawirusem. Zastrzegł jednak, że każda faza znoszenia obostrzeń wiąże się z "ryzykiem" i "nieprzewidywalnością".

"Ale życie pokazało, że sytuacją da się zarządzać a ryzyko jest usprawiedliwione" - dodał.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA