fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Trump o Chinach: Świry. Ich niekompetencja doprowadziła do masowego zabójstwa

AFP
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump opublikował na Twitterze wpis, w którym stwierdził, że "niekompetencja Chin, i nic innego, doprowadziła do masowego, światowego zabójstwa!".

Donald Trump wielokrotnie podkreślał, że Chiny są winne rozwoju epidemii koronawirusa. Polityk zarzuca im także ukrywanie informacji o początkowych zakażeniach koronawirusem. Ostatnio stwierdził także, że koronawirus pochodzi z laboratorium Instytutu Wirusologii w Wuhanie.

Teraz prezydent USA opublikował na Twitterze wpis, w którym kolejny raz odniósł się do wybuchu epidemii koronawirusa. „Świr w Chinach właśnie wydał oświadczenie obwiniające wszystkich poza Chinami za wirusa, który zabił setki tysięcy ludzi. Niech ktoś wytłumaczy temu głupkowi, że to niekompetencja Chin, i nic innego, doprowadziła do masowego, światowego zabójstwa!” - podkreślił Donald Trump.

Jak tłumaczyli na początku maja pracownicy sztabu wyborczego Donalda Trumpa, jego strategia w walce o reelekcję zakłada atakowanie Chin i obwinianie ich o wybuch epidemii koronawirusa. Z sondaży wynika bowiem, że przekonuje to do niego ludzi z tzw. stanów wahadłowych - Pensylwanii, Michigan i Wisconsin.

Źródło: Twitter, Reuters, AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA