fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kapitan Tom przekazał 20 milionów funtów szpitalom

AFP
Ponad 20 milionów funtów z funduszu zebranego przez kapitana Toma Moore'a zostało przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym NHS w całej Wielkiej Brytanii.

Każda z organizacji otrzymała 35 tys. funtów z zebranego przez kapitana Toma funduszu. Drugą część dotacji otrzymają w wysokości, która zależna będzie od poziomu zaufania, jakim się cieszą.Fundacja charytatywna przy szpitalu, w którym leczył się z powodu złamania biodra i raka skóry sam kapitan Tom, otrzymała 122 500 funtów.

Organizacja NHS Charities, wyrażając wdzięczność, poinformowała, że darowizny zostały już rozdysponowane i będą miały wielki wpływ na walkę z pandemią.

Stuletni Tom Moore postanowił wspomóc NHS Charities Together, charytatywną fundację zbierającą fundusze dla brytyjskich szpitali, w tym dla personelu, wolontariuszy i pacjentów zarażonych koronawirusem.

W kwietniu wyznaczył sobie cel zebrania do dnia swoich setnych urodzin 1000 funtów, codziennie pokonując 10 okrążeń wokół ogrodu. To niełatwe zadanie, gdyż porusza się przy pomocy chodzika, po operacji stawu biodrowego. Kwota, którą zaplanował zebrać pojawił się na koncie w ciągu 24 godzin. Postanowił więc kontynuować spacerową akcję, a Wielka Brytania oszalała na punkcie dziarskiego starszego pana. Po kilku dniach kwietnia na koncie akcji znalazły się 4 miliony funtów, a kwota rosła w szalonym tempie.

Ulubieniec Brytyjczyków zebrał na NHS prawie 33 miliony funtów, a na setne urodziny otrzymał z całego świata ponad 140 tysięcy kartek z życzeniami.

W dowód wdzięczności, na wniosek premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, ma otrzymać tytuł szlachecki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA