fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Hiszpania: Resort zdrowia zmniejszył liczbę ofiar COVID-19 o 2 tys.

AFP
Hiszpański resort zdrowia zrewidował szacunki dotyczące liczby zgonów z powodu COVID-19 o blisko 2 tysiące po przeanalizowaniu danych dostarczonych z poszczególnych regionów kraju.

Obecnie - według oficjalnych danych - w Hiszpanii z powodu COVID-19 zmarły 26834 osoby - pod względem liczby ofiar koronawirusa kraj ten spadł na piąte miejsce na świecie (więcej ofiar jest obecnie we Francji).

Resort zdrowia zrewidował też informację o liczbie wykrytych w kraju zakażeń koronawirusem - w poniedziałek poinformowano o 235400 wykrytych w kraju od początku epidemii zakażeniach. To o 372 mniej niż dzień wcześniej.

Z danych resortu zdrowia Hiszpanii wynika, że od tygodnia liczba zgonów z powodu COVID-19 wykrywanych w ciągu doby nie przekracza 100. W szczytowym okresie epidemii w Hiszpanii, na początku kwietnia, liczba ofiar COVID-19 w ciągu doby przekraczała 900.

Przedstawiciel resortu zdrowia Hiszpanii Fernando Simon wyjaśniając powody zmniejszenia podawanej przez rząd liczby ofiar koronawirusa w Hiszpanii tłumaczył, że z analiz danych napływających z regionów wynika, że niektóre zgony były ujmowane w statystykach dwukrotnie, a ponadto niektóre osoby, które początkowo uznano za zakażone koronawirusem, ostatecznie okazały się cierpieć na inne choroby.Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA