fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: Sześć zakażeń w mieście, Jilin wprowadza obostrzenia

AFP
W chińskim mieście Jilin położonym w prowincji o tej samej nazwie wprowadzono ograniczenia w swobodzie poruszania się w związku z pojawieniem się ogniska koronawirusa. We wtorek w mieście stwierdzono sześć zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

W położonym w pobliżu Jilin mieście Shulan podniesiono poziom zagrożenia koronawirusem ze średniego na wysoki.

- Obecna sytuacja związana z COVID-19  jest dość złożona i poważna i istnieje ogromne ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa - przyznała wiceburmistrz Jilin, Gain Dongping.

- Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii zdecydowaliśmy się wprowadzić obostrzenia w obszarze zurbanizowanym Jilin - dodała.

Pięć z sześciu zakażeń wykrytych w Jilin jest związanych z przypadkiem zakażenia potwierdzonym w Shulan, gdzie wcześniej wykryto ognisko wirusa.

Jilin to drugie największe miasto prowincji o tej samej nazwie, która graniczy z Koreą Północną i Rosją. W mieście tymczasowo zawieszono ruch pociągów pasażerskich - nie mogą one wyjeżdżać z miasta, ani przejeżdżać przez nie.

W ostatnich dwóch tygodniach nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Chinach stwierdzono w siedmiu prowincjach, w tym w Hubei, gdzie znajduje się miasto Wuhan - pierwsze na świecie epicentrum epidemii.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA