fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Król Hiszpanii naruszył reżim kwarantanny

twitter.com/casareal
Król Hiszpanii Filip VI wygłosił mowę na konferencji w Madrycie, w której - jak wynika ze zdjęć - brało udział co najmniej 20 osób, a więc o 10 więcej niż dopuszczają przepisy związane z epidemią koronawirusa w kraju.

W konferencji brała również udział m.in. minister gospodarki kraju, Nadia Calvino.

W stolicy Hiszpanii, jak przypomina Reuters, zakazane jest organizowanie zgromadzeń publicznych liczących więcej niż 10 osób. Tymczasem ze zdjęć umieszczonych na profilu hiszpańskiego Pałacu Królewskiego na Twitterze wynika, że w konferencji zorganizowanej przez fundację Cotec w siedzibie firmy Telefonica brało udział co najmniej 20 osób.

Ministerstwo Zdrowia Hiszpanii w odpowiedzi na pytanie Reutersa potwierdziło, że w Madrycie zgromadzenia liczące więcej niż 10 osób nadal są zakazane.

Pałac Królewski, Telefonika i Ministerstwo Gospodarki nie komentuje sprawy. Z kolei dyrektor ds. komunikacji Juan Gomez zapewniał, że na konferencję zaproszono tylko dziewięciu osób, w tym mówcy. Jak dodał nie wie kim były pozostałe osoby obecne na spotkaniu.

Na konferencji obecny był m.in dyrektor generalny firmy Telefonica Jose Maria Alvarez-Pallete, burmistrz Madrytu i szef regionalnego rządu - jak wynika ze zdjęć. 

W Hiszpanii w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 27709 osób. Zakażenie wykryto u 231606 osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA