fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Korea Płd.: Pierwsze zakażenie na terenie kraju od soboty

AFP
W Korei Południowej w ciągu ostatniej doby koronawirusem zakaziły się cztery osoby - poinformowały Koreańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób. Po raz pierwszy od soboty w kraju wykryto też jeden przypadek zakażenia, do którego doszło na terenie kraju.

Trzy pozostałe zakażenia wykryte w Korei w ciągu ostatniej doby dotyczą osób, które przybyły do kraju spoza jego granic.

W Korei Południowej od początku epidemii wykryto 10810 przypadków zakażenia koronawirusem. Epidemia osiągnęła szczyt 29 lutego, gdy jednego dnia wykryto zakażenie u 909 osób. Od tego czasu władzom w Seulu udało się jednak doprowadzić do spłaszczenia krzywej zakażeń. 

W wyniku COVID-19 w Korei Południowej w ciągu ostatniej doby zmarła jedna osoba - liczba ofiar koronawirusa w Korei wzrosła tym samym do 256.

Spośród osób, u których wykryto zakażenie, do zdrowia powróciło 9419 chorych. Oznacza to, że mniej niż 13 proc. wykrytych w kraju zakażeń to przypadki, które są nadal "aktywne" (osoby te nadal są chore na COVID-19).

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA