fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosja planuje odmrażanie

AFP
Rosyjskie służby sanitarno - epidemiologiczne opublikowały plan łagodzenia rygorów izolacji.

Służby zaznaczają jednak, że każdy region Federacji Rosyjskiej musi sam zdecydować, kiedy rozpocznie ten proces. Na pewno z rekomendacji nie skorzysta na razie Moskwa, ponieważ w stolicy przedłużono powszechną izolację do 31 maja. Według ostatnich danych w Rosji zarejestrowano ponad 187 tysięcy zakażeń koronawirusem.

Federalna Służba Nadzoru Sanitarnego i Epidemiologicznego zaproponowała znoszenie ograniczeń w trzech etapach. W pierwszej kolejności lokalne władze mogą zezwolić na wznowienie działalności sklepów z artykułami innymi niż spożywcze i zakładów usługowych. Mieszkańcy miast będą mogli też bez przepustek wychodzić na spacery.

Drugi etap przewiduje otwarcie większych sklepów i ośrodków edukacyjnych przy zachowaniu zakazu gromadzenia się w jednym miejscu większej liczby osób. Na trzecim etapie wznowią działalność szkoły i uczelnie oraz hotele i zakłady usługowe, w tym gastronomiczne. Na każdym etapie szczególną ostrożność muszą zachowywać osoby z grup ryzyka, a każdy w miejscach publicznych musi nosić maskę i rękawiczki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA