fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Biedroń: Mam plan - "Zdrowa Polska, nowa nadzieja"

tv.rp.pl
- Dzisiaj, gdy politycy kłócą się o stołki, odwracają uwagę sporami nic nieznaczącymi, ludzie potrzebują nadziei, ludzie potrzebują planu na wychodzenie kryzysu - mówił w rozmowie z Michałem Kolanko Robert Biedroń, lider Wiosny, kandydat Lewicy na prezydenta.

Biedroń podkreślał, że obecnie mamy do czynienia "nie tylko z kryzysem zdrowotnym, ale również gospodarczym i społecznym".

Kandydat Lewicy na prezydenta zdradził, że plan, który przedstawi 21 kwietnia będzie się nazywał "Zdrowa Polska, nowa nadzieja". - Zaproponuję nie tylko szczegółowy plan odmrażania gospodarki, ale przede wszystkim doprowadzenia do tego, by nikt nie został z tyłu - mówił.

- Będzie to odpowiedź na pytania jakie wyzwania czekają nas w najbliższym czasie. Będzie to nowy plan dla Polski w kontekście europejskim - tłumaczył Biedroń.

Polityk podkreślał, że "dzisiaj problemem Polaków nie są wybory prezydenckie - ale to że tracą pracę, że szpitale są niedoinwestowane". - Wiele szpitali powiatowych może zostać zamkniętych, bo nie będzie środków na ich funkcjonowanie - ostrzegał.

- Kryzys obnażył, że dzisiaj mamy państwo teoretyczne w wielu sferach - brakuje nam dobrych usług publicznych, szpitale są niedoinwestowane, edukacja jest niedoinwestowana - wyliczał.

- Państwo musi świadczyć dobre usługi publiczne i dbać o każdego. Rozwiązaniem jest nowoczesne państwo dobrobytu, państwo, w którym wyrównuje się szanse - mówił kandydat Lewicy na prezydenta.

Biedroń zwrócił też uwagę, że "niewidzialna ręka wolnego rynku w dobie kryzysu nie działa". - To szpitale publiczne są na pierwszej linii walki z koronawirusem, to nie szpitale prywatne ratują Polaków - mówił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA