fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

WOŚP walczy z epidemią. Uruchomiono zbiórkę

tv.rp.pl
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uruchomiła narodową zbiórkę na na rzecz walki z epidemią koronawirusa. "Zebrane pieniądze chcemy przeznaczyć w pierwszym rzędzie na środki ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego, ale także na sprzęt medyczny" - podkreślono.

O otwarciu funduszu poinformował w opublikowanym dziś oświadczeniu prezes zarządu fundacji Jurek Owsiak.

„Fundacja w dniu dzisiejszym uruchamia ogólnopolską możliwość wpłat na Fundusz Interwencyjny zachęcając do jego wsparcia wszystkich, którzy chcą razem z nami pomóc w walce z koronawirusem. Do tej pory wspomagali nasz Fundusz przedsiębiorcy i firmy, ale dostaliśmy także ogrom sygnałów od Polaków, że ważna jest dzisiaj taka obywatelska inicjatywa, która służyć będzie nam wszystkim i stąd nasza decyzja” - czytamy na stronie WOŚP. „Zebrane pieniądze chcemy przeznaczyć w pierwszym rzędzie na środki ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego, ale także na sprzęt medyczny” - podkreślono. 

Jak zaznaczyła fundacja, materiały ochronne, czyli indywidualne pakiety ochrony biologicznej i maseczki ochronne, zostaną skierowane do szpitali, które nie otrzymują wystarczających dostaw z sytemu rządowego. Pierwszymi na liście będą szpitale z oddziałami ginekologiczno-położniczymi, a następnie oddziały noworodkowe i dziecięce. Wszystkie zakupione artykuły rozdzielane będą w miarę realizowanych zakupów.

W oświadczeniu podkreślono również, że działania fundacji koordynowane są z Ministerstwem Zdrowia. „Na dziś mamy informację, że szpitale wytypowane przez rząd do walki z epidemią właśnie są zaopatrywane w potrzebne materiały z transportu, który kilka dni temu przyleciał do Polski „ - czytamy.

Fundusz Interwencyjny WOŚP można zasilić przelewem na rachunek bankowy, jednorazową wpłatą za pomocą strony wpłacam.wosp.org.pl lub poprzez zbiórkę prowadzoną przez WOŚP na Facebooku. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej fundacji

Źródło: WOŚP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA