fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kryzys w Ekwadorze: Zabrakło trumien. Ciała na ulicy

AFP
Gwałtownie rosnąca liczba zgonów wywołanych przez koronawirusa w drugim największym mieście Ekwadoru, Guayaquil, doprowadziła do niedoboru trumien. Władze miasta poinformowały, że mieszkańcy są zmuszeni do wykorzystywania kartonowych pudeł.

Do miasta Guayaquil dostarczono od lokalnych producentów 1000 kartonowych pudeł. Będą on przekazane na użytek dwóch lokalnych cmentarzy.

- W mieście nie ma trumien, a te które zostały, są bardzo drogie - powiedział rzecznik prasowy ratusza.

Biznesmen Santiago Olivares, który jest właścicielem sieci domów pogrzebowych, powiedział, że jego firma nie jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu.

Sprzedałem 40 trumien, które miałem w swoim oddziale w centrum miasta, i 40 innych z mojej siedziby. Musiałem zamówić jeszcze 10 w weekend. Skończyły mi się - powiedział właściciel firmy.

Najtańsze trumny kosztują obecnie około 400 dolarów. Olivares powiedział, że trwająca większość dnia godzina policyjna w mieście przyczynia się do niedoboru podstawowych surowców potrzebnych do produkcji trumien, takich jak drewno i metal.

W zeszłym tygodniu mieszkańcy zamieścili w mediach społecznościowych filmy przedstawiające porzucone ciała na ulicach miasta. Rząd wezwał wojsko do zabrania 150 ciał z ulic i domów, po tym jak pracownicy miejskiej kostnicy zgłosili, że nie są w stanie zająć się wszystkimi przypadkami.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA