fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: W ciągu doby nikt nie zmarł w Wuhan z powodu koronawirusa

AFP
W Chinach kontynentalnych w ciągu ostatniej doby wykryto 32 przypadki zakażenia się koronawirusem - wszystkie dotyczyły osób przybywających do Chin spoza ich granic - informuje chińska Komisja Zdrowia Publicznego.

Dzień wcześniej informowano o 39 nowych zakażeniach w ciągu doby.

Łącznie w Chinach koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u 983 osób, które przybyły do kraju spoza jego granic.

Obecnie granice Chin są zamknięte dla większości cudzoziemców - do Chin wracają jednak obywatele tego państwa przebywający poza granicami kraju, m.in. studenci studiujący na zagranicznych uczelniach.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, u których wykryto objawy Covid-19, wynosi w Chinach 81740 - wynika z oficjalnych danych chińskiej Komisji Zdrowia Publicznego.

Od 1 kwietnia Komisja informuje też o bezobjawowych przypadkach koronawirusa wykrytych w kraju. W ciągu ostatniej doby wykryto ich 30, z czego 18 w prowincji Hubei, gdzie znajduje się miasto Wuhan - pierwsze duże ognisko wirusa na świecie.

Obecnie pod obserwacją medyczną są 1033 osoby, u których wykryto bezobjawowe zakażenie się wirusem.

W ciągu ostatniej doby w Wuhan nie stwierdzono żadnego zgonu spowodowanego Covid-19 po raz pierwszy od początku epidemii. Wuhan od 23 stycznia jest miastem zamkniętym, ale jego blokada ma zakończyć się 8 kwietnia.

Łączna liczba ofiar Covid-19 w Chinach wynosi 3331. W ciągu minionej doby nie zmieniła się.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA