fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Japonia: Roboty zastąpiły studentów na wręczeniu dyplomów

BBT University
Uroczystości ukończenia studiów w Japonii zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa, ale absolwenci jednej z uczelni mogli zdalnie brać udział w wydarzeniu. Sterowali robotami ze swoich domów.

Roboty "Newme", stworzone przez ANA Holdings, zostały ubrane w tradycyjne stroje dla absolwentów podczas uroczystości na Uniwersytecie Business Breakthrough w Tokio.

Roboty za pomocą tabletów wyświetlały twarze studentów, którym wręczono dyplomy. Sami absolwenci sterowali maszynami za pomocą swoich komputerów.

Roboty, jeden po drugim, kierowały się w stronę podestu, gdzie wręczano dyplomy. Pracownicy uczelni klaskali i przekazywali swoje gratulacje. Dokumenty były osobiście wręczane przez rektora uniwersytetu Kenichi Ohmae.

- Myślę, że to nowe doświadczenie, aby otrzymać certyfikat w miejscu publicznym, podczas gdy ja jestem w miejscu prywatnym - powiedział za pośrednictwem swojego robota Kazuki Tamura.

Władze uczelni mają nadzieję, że podobnie swoje dyplomy wręczą inne uniwersytety. 

Aby kierować się przepisami wprowadzonymi przez władze, uczelnia ograniczyła ceremonię do czterech absolwentów. W ten sposób przestrzegano zasad ograniczenia zgromadzeń.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA