fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Boris Johnson w stanie stabilnym. „Ma dobry humor“

AFP PHOTO / 10 DOWNING STREET / PIPPA FOWLES
Walczący z koronawirusem premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson już dobę znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Niepokój o stan jego zdrowia w jest w brytyjskich mediach najczęstszym tematem, obok największej dobowej liczby zgonów, spowodowanych COVID-19, zanotowanej na Wyspach.

- Stan premiera jest stabilny i pozostaje on na oddziale intensywnej terapii celem dokładnego monitorowania. Jest w dobrym humorze - poinformował rzecznik Johnsona, dobę po przyjęciu brytyjskiego premiera na oddział.

Wcześniej rzecznik informował, że 55-letni premier otrzymał „standardowe leczenie tlenem i oddycha bez żadnej innej pomocy” - nie potrzebuje respiratora. 

Johnson jest najbardziej znanym przywódcą rządowym, który zaraził się COVID-19. Wyrazy wsparcia spływają do niego z całego świata, w tym od premiera Mateusza Morawieckiego.

We wtorek władze poinformowały, że 786 chorych na COVID-19 zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin w Zjednoczonym Królestwie. Łącznie liczba ofiar koronawirusa wynosi już prawie ponad 5,6 tys. 

Dowiedz się więcej: Największa liczba zgonów od początku epidemii

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA