fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Oficjalne dane: W Korei Północnej wciąż nie ma koronawirusa

AFP
Dr. Edwin Salvador, przedstawiciel WHO w Korei Północnej w rozmowie z Reutersem poinformował, że Pjongjang przeprowadza testy na obecność koronawirusa, umieścił ponad 500 osób w kwarantannie, ale w kraju tym wciąż nie stwierdzono pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

WHO otrzymuje "cotygodniowe aktualizacje" z Ministerstwa Zdrowia Korei Północnej. Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że Pjongjang jest w stanie przeprowadzać testy na obecność koronawirusa w laboratorium znajdującym się w Pjongjangu.

Do 2 kwietnia w Korei Północnej przeprowadzono 709 takich testów - 11 z nich u cudzoziemców, 698 u obywateli Korei Północnej. Wszystkie dały wynik negatywny. W kwarantannie przebywa 509 osób - dwóch cudzoziemców i 507 obywateli Korei Północnej - poinformował agencję Reutersa dr Salvador.

Od 31 grudnia w Korei Północnej kwarantannie miało być łącznie poddanych niemal 25 tys. osób.

Korea Północna - obok Lesotho, Tadżykistanu, Turkmenistanu i Jemenu - należy do bardzo małej grupy krajów świata, w których jak dotąd nie wykryto koronawirusa SARS-CoV-2.

Wielu ekspertów poddaje pod wątpliwość dane oficjalnie przekazywane przez Koreę Północną na temat braku zakażeń koronawirusem w związku z bliskością Chin i Korei Południowej - dwóch największych jak dotąd ognisk wirusa w Azji.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA