fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Brytyjscy uczeni: Niech do pracy wrócą 20-30-latkowie

AFP
Brytyjscy naukowcy - Andrew J. Oswald i Nattavudh Powdthavee - w artykule naukowym przekonują, że osoby młode, nie mieszkające z rodzicami, powinny wrócić do pracy jako pierwsze w ramach łagodzenia ogólnokrajowej kwarantanny.

Takie podejście powinno złagodzić "poważne szkody" jakie wyrządzane są brytyjskiej gospodarce przez kwarantannę związaną z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. 

"Jeśli szczepionka nie zostanie wynaleziona szybko, jest mało prawdopodobne, że będzie istnieć jakikolwiek pozbawiony ryzyka lub bezbolesny sposób działania" - piszą naukowcy z Warwick.

"Będziemy się mierzyć wtedy z epidemiologicznymi i gospodarczymi kompromisami. Wybory przed obywatelami i politykami będą w tym momencie trudne" - dodają.

Następnie naukowcy proponują, by miliony osób w wieku 20-30 lat, którzy nie mieszkają z rodzicami wrócili jako pierwsi do pracy.

"To pomoże odbudować dobrobyt zanim dojdzie do niezwykle (wielkiej) recesji; to doprowadzi do innych korzyści społecznych; to stworzy także względnie małe, ale niestety nie nieistotne, zagrożenia dla zdrowia publicznego kraju" - dodają.

Według szacunków brytyjskich uczonych osób mających od 20 do 30 lat, którzy nie mieszkają z rodzicami, jest na Wyspach 4,2 mln.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA