fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niemcy mają najwięcej w Europie miejsc na OIOM-ach. Podwoją

AFP
Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn powiedział w rozmowie z ZDF, że w kraju jest niemal dwa razy więcej wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii niż wszystkich miejsc na takich oddziałach w szpitalach we Włoszech.

- Niemcy mają największą liczbę łóżek na oddziałach intensywnej terapii w Europie i zamierzają podwoić tę liczbę - zapowiedział minister zdrowia.

- Około połowa łóżek na oddziałach intensywnej terapii w całych Niemczech jest wolna. Przygotowujemy się najlepiej jak potrafimy do tego, co może się wydarzyć - zapowiedział Spahn.

Szer niemieckiego resortu zdrowia powiedział, że wolnych łóżek w kraju jest więcej niż wszystkich miejsc na oddziałach intensywnej terapii we Włoszech. 

W Niemczech odnotowano ok. 60 tys. przypadków zachorowań na koronawirusa, jednak w porównaniu z innymi państwami, mała jest liczba zgonów. 

Niemieccy wirusolodzy uważają, że jest to wynik wczesnych i szeroko zakrojonych testów, jak również powszechnie dostępnej intensywnej terapii w służbie zdrowia. Do Niemiec przewożeni są pacjenci z innych, dotkniętych epidemią państw, m.in. Francji i Włoch.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA