fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Minister Woś: Covid-19 to nie jest grypa

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Ja chcę bardzo mocno zaapelować do każdego: to nie jest grypa, to jest bardzo poważny wirus - powiedział w radiowej Jedynce minister środowiska Michał Woś, pierwszy członek polskiego rządu, u którego wykryto koronawirusa.

W połowie marca u ministra Michała Wosia test na obecność wirusa SARS-CoV-2 dał wynik pozytywny. Wcześniej polityk miał kontakt z pracownikiem Lasów Państwowych, który także okazał się zakażony.

W radiowej Jedynce Woś był pytany o stan swojego zdrowia. - Chyba wszyscy podchodziliśmy do tego wirusa z lekkim dystansem, że coś się dzieje, ale nam się nie przytrafi, nie jest może takie niebezpieczne, przejdziemy jak grypę - powiedział minister środowiska. Podkreślił, że wywoływana przez koronawirusa choroba COVID-19 "to nie jest grypa". - To jest bardzo poważny wirus - ocenił.

Wspomniał, że początkowo miał lekką gorączkę oraz kaszel, natomiast później jego stan pogorszył się i minister trafił do szpitala. - Musiałem spędzić noc pod tlenem, mając kroplówki - powiedział Woś, który później kontynuował leczenie w domu.

Michał Woś zapewnił, że on i członkowie jego rodziny czują się dobrze.

Minister środowiska ocenił też, że wprowadzenie europejskiego "Zielonego Ładu" w tym półroczu jest nierealne z uwagi na kryzys związany z koronawirusem.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA