fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Nie spada liczba zgonów we Włoszech. 837 nowych ofiar

AFP
We Włoszech od początku epidemii koronawirusa zachorowało ponad 105 tys. osób. Władze poinformowały, że w ciągu ostatniej doby odnotowano kolejnych 837 ofiar.

W ciągu ostatniej doby we Włoszech odnotowano 4023 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zachorowań to 105792. 

Spośród wszystkich zakażonych, zmarło 12428 osób. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 837 zgonów.

Jednocześnie poinformowano, że wyzdrowiało kolejnych 1109 pacjentów. Łącznie jest to już 15729 osób.

Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 4023 chorych. 

Koronawirus SARS-CoV-2, znany wcześniej jako 2019-nCoV po raz pierwszy pojawił się w Wuhan prawdopodobnie w połowie listopada 2019 roku.

Pierwszym dużym ogniskiem epidemii koronawirusa był targ z owocami morza w Wuhan, który władze zamknęły 1 stycznia w związku z rozpowszechnianiem się choroby.

Na początku stycznia władze Chin oficjalnie przyznały, że zachorowania w Chinach powoduje nowy wirus z rodziny koronawirusów - wirusów odzwierzęcych (inne znane wirusy z tej rodziny to m.in. SARS i MERS).

Istnieje hipoteza, że wirus przeniósł się ze zwierząt na człowieka w wyniku jedzenia mięsa dzikich zwierząt: nietoperzy, węży lub łuskowców.

Objawy COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirus to gorączka, kaszel, ból mięśni, osłabienie. W ponad 80 proc. przypadków przebieg choroby jest łagodny i przypomina przebieg grypy. WHO szacuje śmiertelność nowego koronawirusa na poziomie ok. 3,4 proc. (w przypadku grypy - 0,1 proc.).

W grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa są osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe. Zarażenie się wirusem ma natomiast zwykle bardzo łagodny przebieg u dzieci.

Źródło: Corriere Della Sera
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA