fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosja: Testujemy szczepionkę przeciwko koronawirusowi

AFP
Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Ochrony Praw Konsumenta i Dobrobytu (Rospotrebnadzor) poinformowała o rozpoczęciu testów szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2.

"W Rosji, w celu przeciwdziałania i kontrolowania epidemii Covid-19 (choroba wywoływana przez koronawirusa SARS-CoV-2 - red.) Państwowe Centrum Badawcze Wirusologii i Biotechnologii Rospotrebnadzoru szybko przygotowało prototypy szczepionek oparte na sześciu różnych platformach technologicznych" - podał Rospotrebnadzor.

X

TASS podaje, że "eksperci mieli stworzyć szczepionki w oparciu o "szeroko stosowane rekombinowane wektory wirusowe grypy".

"Kiedy nowe szczepionki zostaną stworzone we współczesnej biologii konieczne jest przeprowadzenie testów na zwierzętach w warunkach laboratoryjnych" - podaje Rospotrebnadzor.

Testy mają na celu - jak czytamy w depeszy TASS - wykrycie i określenie najbardziej efektywnej dawki szczepionki, częstotliwości, a także sposobu jej podawania.

W Rosji jak dotąd wykryto 199 przypadków koronawirusa SARS-CoV-2. W czwartek w Rosji zmarła pierwsza osoba zarażona wirusem.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA