fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Czwarta ofiara koronawirusa we Włoszech

AFP
84-letni mężczyzna, hospitalizowany w szpitalu w Bergamo, który zmarł w niedzielę wieczorem jest czwartą ofiarą koronawirusa 2019-nCoV we Włoszech - poinformował rady z Lombardii Giulio Gallera, cytowany przez dziennik "Corriere della Sera". To jednocześnie trzecia ofiara koronawirusa w Lombardii.

W północnych Włoszech w ciągu ostatnich 48 godzin liczba osób, u których stwierdzono obecność koronawirusa zwiększyła się do 152.

W związku z pojawieniem się wirusa kilkanaście miast we Włoszech objętych jest kwarantanną co ma przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w tym kraju.

W Lombardii i Wenecji zamknięto na tydzień szkoły i uczelnie wyższe. Odwołano też imprezy organizowane w ramach karnawału w Wenecji. Zamknięte są kina i muzea.

Pierwszą włoską ofiarą koronawirusa był 78-letni mężczyzna, który zmarł w Padwie. Druga ofiara to 77-letnia kobieta, która zmarła w Lombardii. Kilka godzin później w regionie tym zmarła kolejna kobieta zarażona koronawirusem.

Kwarantanną w północnych Włoszech objęto łącznie ok. 50 tysięcy osób zamieszkujących kilkanaście tamtejszych miasteczek.

Największym ogniskiem koronawirusa we Włoszech jest Lombardia, gdzie wykryto 90 przypadków zarażenia wirusem.

Dotychczas w wyniku zarażenia się koronawirusem na całym świecie zmarło ponad 2500 osób. Chorobę spowodowaną wirusem wykryto u ponad 79 tysięcy.

Źródło: Corriere della Sera
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA