fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus: Jak skutecznie myć ręce?

Adobe stock
Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem stała się przyczynkiem do refleksji na temat stanu higieny i umiejętności jej zachowania. Główny Inspektor Sanitarny wydał w tej sprawie stosowne instrukcje.

Na podstawie danych ECDC i WHO Główny Inspektor Sanitarny wydał instrukcję dla osób powracających z zimowych wakacji w północnych Włoszech.

Osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w regionie Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemontu czy Emilii Romanii i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Jeśli nie zaobserwowały u siebie powyższych objawów, powinny mimo to to przez kolejne 14 dni kontrolować swój stan zdrowia, czyli codziennie mierzyć temperaturę oraz zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych.

Osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną koronawirusem powinny bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną.

W związku z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem GIS przypomina o przestrzeganiu zasad higieny w tym: o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcji środkiem na bazie alkoholu.

Warto przypomnieć instrukcję, w jaki sposób skutecznie myć ręce:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA