fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: Dymisja ważnego działacza partii w prowincji Hubei

Wuhan, stolica prowincji Hubei
AFP
Sekretarz oddziału Komunistycznej Partii Chin w prowincji Hubei, gdzie znajduje się miasto Wuhan, w którym w grudniu 2019 pojawił się koronawirus 2019-nCoV, stracił stanowisko - informuje agencja informacyjna Xinhua.

Jiang Chaoliang, dotychczasowy sekretarz Komunistycznej Partii Chin w prowincji Hubei, zostanie zastąpiony na stanowisku przez burmistrza Szanghaju, Ying Yonga, bliskiego sojusznika prezydenta Chin, Xi Jinpinga.

Jiang to jak dotąd najwyższej rangi polityk, który stracił stanowisko w związku z epidemią koronawirusa, która w Chinach kontynentalnych doprowadziła już do śmierci 1361 osób. Na wywołaną wirusem chorobę Covid-19 zapadło jak dotąd w Chinach kontynentalnych niemal 60 tysięcy osób. Większość ofiar i zachorowań zanotowano właśnie w prowincji Hubei.

Do dymisji doszło w momencie, gdy - po zmianach sposobu diagnozowania pacjentów podejrzewanych o bycie nosicielami wirusa - w czwartek zanotowano gwałtowny wzrost liczby nowych zachorowań i ofiar wirusa w prowincji Hubei. W ciągu 24 godzin umrzeć w wyniku zainfekowania koronawirusem miały tam umrzeć 242 osoby, a zachorowało aż 14840.

Źródło: South China Morning Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA