fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wyciekło nagranie ze szpitala w Wuhan. "Nie ma łóżek i lekarzy"

YouTube
Jennifer Zeng, która w 2001 roku uciekła z Chin i uzyskała azyl w Australii, na swoim profilu na Twitterze zamieszcza film, który - jak mówi - pochodzi z jednego z nowo zbudowanych w Wuhan szpitali dla zainfekowanych koronawirusem 2019-nCoV. Autor filmu przekonuje, że w szpitalu nie ma lekarzy, osobnych sal dla pacjentów, ani nawet miejsca do umycia rąk.

Zeng, urodzona w prowincji Syczuan, praktykowała Falun Gong (praktyka duchowa łącząca medytację i ćwiczenia Qi Gong z filozofią moralną opartą na zasadach prawdy, życzliwości i cierpliwości) i poddana była represjom ze strony władz Chin. Aresztowana cztery razy została zesłana do obozu pracy. W obozie miała być poddawana torturom fizycznym i psychicznym, praniu mózgu, a nawet terapii elektrowstrząsami. W 2001 roku uciekła z Chin.

Zeng, autorka bloga www.jenniferzengblog.com, krytykująca od czasu ucieczki z kraju komunistyczne władze Chin pisze na Twitterze, że do sieci wyciekło nagranie, które - jak podkreśla - przedstawia nowo zbudowany w Wuhan szpital, w którym nie ma łazienek, część chorych śpi na podłodze, a wszyscy przebywają na jednej, dużej sali (w szpitalu ma brakować miejsca do poddawania pacjentów kwarantannie).

Autor nagrania twierdzi, że od momentu, gdy trzy dni temu przybył do placówki nie widział w niej żadnego lekarza.

"Czy ktoś tu dowodzi?" - pyta na zakończenie autor nagrania.

W wyniku zarażenia się koronawirusem 2019-nCoV w Chinach zmarło 636 osób, a ponad 31 tysięcy zachorowało. W Wuhan od podstaw zbudowano dwa szpitale dla chorych w związku z niewystarczającą liczbą łóżek w już istniejących szpitalach, ponadto w szpitale zamieniane są niektóre budynki użyteczności publicznej, np. hale sportowe.

Lokalny oddział Komunistycznej Partii Chin przepraszał mieszkańców za to, że nie był w stanie zapewnić im wystarczającej liczby łóżek w szpitalach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA