fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wielka Brytania: Kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa

AFP
W Anglii potwierdzono czwarty przypadek koronawirusa w Zjednoczonym Królestwie - poinformowały brytyjskie służby medyczne.

- Pacjent został przeniesiony do specjalistycznego szpitala w Londynie - oświadczył prof. Chris Whitty, szef angielskiego oddziału brytyjskich służb medycznych.

- Stosujemy solidne środki kontroli infekcji, aby zapobiec jakiemukolwiek dalszemu rozprzestrzeniania się wirusa - dodał. Tożsamość chorego nie została ujawniona. Wiadomo, że pacjent zaraził się koronawirusem od innego Brytyjczyka we Francji.

Whitty zapewnił, że brytyjska państwowa służba zdrowia jest "niezwykle dobrze przygotowana" do leczenia pacjentów, u których wykryto koronawirusa.

Tymczasem w niedzielę rano w bazie RAF w Oxfordshire wylądował samolot z ponad 200 osobami, głównie Brytyjczykami, ewakuowanymi z Wuhan, chińskiego miasta będącego centrum epidemii koronawirusa.

Dwóm obywatelom Wielkiej Brytanii, u których pierwotnie stwierdzono podwyższoną temperaturę, odmówiono wstępu na pokład, choć kolejne badanie nie wykazało gorączki.

- Teraz utknęliśmy w Wuhan, ostatni samolot stąd odleciał, a to była nasza ostatnia szansa ewakuacji - powiedział Sky News jeden z pozostawionych w mieście Brytyjczyków, Josh Skarratts.

Pasażerowie samolotu ewakuacyjnego zostaną poddani dwutygodniowej kwarantannie w hotelu w Milton Keynes w hrabstwie Buckinghamshire w środkowej Anglii.

Ambasador Wielkiej Brytanii w Chinach Barbara Woodward przyznała, że Biuro Spraw Zagranicznych popełniło błędy przy ewakuacji Brytyjczyków z Wuhan.

Woodward poinformowała też, że w związku z epidemią Wielka Brytania zaoferowała Chinom pomoc ekspercką, z której chińskie władze nie skorzystały.

W Chinach liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrosła do 813. Jak podała chińska Komisja Zdrowia Publicznego, w Państwie Środka potwierdzono ponad 37 tys. zachorowań wywołanych wirusem 2019-nCoV.

Źródło: rp.pl / Reuters, Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA