fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Stopklatka ukarana przez KRRiT za małą ilość audycji europejskich

Fotorzepa, Mateusz Pawlak
Na spółkę Stopklatka S.A. została nałożona kara pieniężna za zbyt mały udział audycji europejskich w programie.

7 grudnia 2016 r. przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski nałożył na spółkę Stopklatka S.A. karę w wysokości 10 000 zł za niższy niż obowiązujący w ustawie o radiofonii i telewizji udział audycji europejskich, wytworzonych przez producentów niezależnych okresie 5 lat przed rozpowszechnianiem.

Zgodnie z art. 15a ust. 1 ustawy nadawcy programów telewizyjnych przeznaczają co najmniej 10 proc. kwartalnego czasu nadawania programu na audycje europejskie wytworzone przez producentów niezależnych, z wyłączeniem serwisów informacyjnych, reklam, telesprzedaży, transmisji sportowych, przekazów sportowych i teleturniejów. W czasie przeznaczonym na audycje europejskie wytworzone przez producentów niezależnych, audycje wytworzone w okresie 5 lat przed rozpowszechnianiem w programie powinny stanowić co najmniej 50 proc.

Kontrola KRRiT wykazała, że w IV kwartale 2015 r. w programie Stopklatka udział w czasie nadawania wyżej wymienionych audycji wyniósł 18,37 proc.

Wymierzając karę, KRRiT uwzględniła przesłanki ustawowe, określone w art. 53 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, tj. zakres i stopień szkodliwości naruszenia, możliwości finansowe nadawcy, a także jego dotychczasową działalność, w tym stwierdzone przypadki naruszenia w przeszłości powyższych norm.

Decyzja nr DM-7-2016

Źródło: KRRiT
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA