fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Irlandzki senator chce nałożenia sankcji na Izrael

Zniszczone miasto w Strefie Gazy
PAP/EPA
Irlandzki senator Gino Kenny, rzecznik partii People Before Profit wzywa do nałożenia sankcji na Izrael za działania podejmowane przez ten kraj wobec Strefy Gazy.

Kenny oskarża UE o hipokryzję i stosowanie podwójnych standardów w związku z nałożeniem sankcji na Białoruś za zmuszenie do lądowania w Mińsku samolotu linii Ryanair a jednocześnie nie reagowanie na działania Izraela w Strefie Gazy.

Senator na forum irlandzkiego Senatu określił politykę Izraela wobec Palestyńczyków mianem "apartheidu" i zarzuca Izraelowi "mordowanie dzieci" w Strefie Gazy wyliczając, że w czasie zakończonego niedawno zawieszeniem broni konfliktu Izraela z Hamasem zginęło ok. 65 palestyńskich dzieci. 

- UE ma porozumienie handlowe z Izraelem warte miliardy i nigdy nie nałożyła na niego sankcji. Jak można uznać to za słuszne? To nie jest słuszne. RPA było izolowane dzięki sankcjom i międzynarodowej solidarności, ponieważ ludzie wiedzieli, że ten system jest zepsuty do szpiku - z Izraelem jest tak samo - stwierdził.

- Musimy stanąć po stronie Palestyńczyków i powiedzieć czym jest Izrael; to rasistowskie państwo, które musi być izolowane - dodał.

W trwającym 11 dni konflikcie między Izraelem a Hamasem zginęło 284 Palestyńczyków w tym 69 dzieci - podają źródła medyczne w Strefie Gazy.Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA