fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Flaga Izraela nad rządowymi gmachami Austrii, Czech i Słowenii

Twitter, Prague Castle - Office of the Czech President
Na znak solidarności z Izraelem nad głównymi gmachami rządowymi w Austrii, Czechach i Słowenii zawisła flaga tego kraju.

Na znak solidarności z Izraelem słoweński rząd, obok flagi narodowej i europejskiej zawiesił flagę izraelską na budynku siedziby gabinetu przy ulicy Gregorčičeva. "Potępiamy ataki terrorystyczne i wspieramy Izrael" - napisały władze kraju.

Podobny gest wykonały władze Austrii i Czech.

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz ogłosił, że na znak solidarności z Izraelem i potępienia ataków palestyńskich, flaga Izraela została dziś wywieszona na gmachu rządu i austriackiego MSZ.

"Flaga jest wyrazem naszej pełnej solidarności z kobietami, dziećmi i mężczyznami, którzy na co dzień szukają schronienia przed nalotami na Izrael" - dodał Kurz.

"Potępiam trwające od kilku dni ataki na Izrael ze Strefy Gazy. Izrael ma prawo się bronić'' - powiedział Kurz wciągając na maszt izraelska flagę.

Flaga Izraela zawisła również  nad oficjalną rezydencją prezydenta Czech Miloša Zemana na Zamku Praskim, inaczej nazywanym Zamkiem na Hradczanach. Zeman umieścił go w miejscu flagi europejskiej.

Ten gest ma oznaczać solidarność z Izraelem, który od tygodnia wymienia ogień z   palestyńskimi grupami ekstremistycznymi ze Strefy Gazy. Wzajemne ataki  pochłonęły już ponad sto ofiar po stronie palestyńskiej i siedem po stronie izraelskiej.

Źródło: siol.net
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA