fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Syria wystrzeliła rakiety na terytorium Izraela

PAP/EPA/MOHAMMED SABER
W piątek wieczorem z terytorium Syrii w stronę Izraela wystrzelone zostały trzy rakiety Jedna nie eksplodowała, spadając po stronie Syrii, pozostałe nie wyrządziły szkód.

Dziennik "Jerusalem Post" informuje, że do wystrzelenia pocisków przyznała się palestyńska Brygada Tahir, stacjonująca w Syrii.

Były to pierwsze rakiety wystrzelone z Syrii, odkąd nastąpiła eskalacja konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Wczoraj rakiety na terytorium Izraela wystrzelił Liban.

Na Zachodnim Brzegu trwają masowe protesty Palestyńczyków, którzy rzucają w  izraelskie wojsko kamieniami i koktajlami Mołotowa. Siły Izraela z kolei używają gumowych kul, gazu łzawiącego, ale także ostrej amunicji.

Podczas zamieszek zginęło 10 Palestyńczyków, około 150 zostało rannych.

Protesty solidaryzujących się z Palestyńczykami Libańczyków trwają na granicy izraelsko-libańskiej. Od kul izraelskich żołnierzy zginął 21-letni Libańczyk, który próbował sforsować granicę.

Poparcie dla Palestyńczyków demonstrują Libańczycy i Syryjczycy, z kolei solidarność z Izraelem ogłosiły dziś m.in. Austria, Czechy i Słowenia. W krajach tych na rządowych budynkach zawisły izraelskie flagi.

Źródło: Jerusalem Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA