fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Prezydent Palestyny nazwał plan Trumpa "spiskiem"

AFP
Prezydent Palestyny Mahmoud Abbas uważa, że pokojowy plan dla Bliskiego Wschodu, który zaprezentował dziś w Białym Domu Donald Trump, to "spisek". Zapowiedział prezydentowi USA i premierowi Izraela, że prawa jego narodu "nie są na sprzedaż".

- Kieruję swoje słowa do Donalda Trumpa i Beniamina Netanjahu. Jerozolima nie jest na sprzedaż. Nasze prawa nie są na sprzedaż. Wasz układ, wasze spisek, nie przejdzie - powiedział prezydent Abbas w telewizyjnym przemówieniu w Ramallah na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu.

Prezydent USA uważa, że opracowany plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu zagwarantuje pokój w regionie. Zapowiedział, że w ramach programu Palestyna uzyskałaby własne państwo oraz wielomiliardową pomoc gospodarczą.

Przemawiający w Białym Domu premier Izraela powiedział, że liczy na poparcie ze strony władz Palestyny. Dzisiejsze ogłoszenie planu nazwał historycznym dniem. 

Składający się z 80 stron dokument zakłada m.in. zamrożenie na cztery lata budowy osiedli przez Izrael i utworzenie stolicy Palestyny w Jerozolimie Wschodniej. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA