fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Arabia Saudyjska i Egipt: Utrzymać status Jerozolimy

sxc.hu
Egipt i Arabia Saudyjska wezwały do zachowania prawnego statusu Jerozolimy, po tym jak prezydent USA Donald Trump zdecydował się uznać święte miasto trzech religii za stolicę Izraela - informuje Agencja Anatolia.

Minister spraw zagranicznych Egiptu Sameh Shoukry przebywa z wizytą w Rijadzie. Tematem rozmów szefów dyplomacji Egiptu i Arabii Saudyjskiej jest sytuacja na terenie Autonomii Palestyńskiej.

Egipski resort spraw zagranicznych poinformował, że obaj ministrowie podkreślają ważność zachowania "historycznego i prawnego statusu Jerozolimy". Ministrowie rozmawiali o staraniach Arabów mających na celu obronę statusu miasta, którego ostateczny status powinien zostać ustalony w toku negocjacji (decyzja USA miała charakter jednostronny - red.).

Ministrowie spraw zagranicznych Egiptu, Arabii Saudyjskiej, a także Jordanii, ZEA, Maroka i przedstawiciel Palestyny mają spotkać się 6 stycznia w celu przedyskutowania sytuacji w Jerozolimie.

Palestyńczycy liczą na to, że Wschodnia Jerozolima - znajdująca się pod okupacją Izraela od wojny w 1967 roku - w przyszłości stanie się stolicą niepodległej Palestyny.

Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA