fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt Polska-Izrael

Jonny Daniels: "Polski Holokaust"? Niedopuszczalne kłamstwa

screen z filmu na youtube.com
- To, co możemy tam zobaczyć, to absolutny brak zrozumienia i przekręcanie tego, co tu się naprawdę dzieje - powiedział Jonny Daniels, szef fundacji From the Depths, komentując film opublikowany przez fundację Rudeman, wzywającą do podpisywania petycji ws. zerwania przez Stany Zjednoczone relacji z Polską.

"W imieniu sześciu milionów Żydów (ofiar Holokaustu) Stany Zjednoczone muszą zawiesić swoje relacje z Polską, aż do uchylenia polskiego prawa negującego Holokaust" - napisała na dwujęzycznej stronie neverdeny.org Fundacja Rudeman. Opublikowała też film pt. "Pójdę do więzienia", na którym amerykańscy Żydzi wyrażają swoje obawy względem nowelizacji ustawy o IPN. Aktorzy powtarzają słowa "Polski Holokaust", co ich zdaniem może ściągnąć na nich karę w postaci więzienia.

Przeczytaj » Żydowska fundacja wzywa do zerwania relacji USA z Polską. I zbiera podpisy

- Właśnie wróciłem do Polski i jestem zszokowany tym filmem ze Stanów Zjednoczonych. To, co możemy tam zobaczyć, to absolutny brak zrozumienia i przekręcanie tego, co tu się naprawdę dzieje - ocenił Daniels w wideo opublikowanym na Twitterze.

- Niezależnie od tego, czy popieramy nowe prawo (nowelizację ustawy o IPN - przyp. red.), czy nie, termin "polski Holokaust" jest absolutnie nieakceptowalny. Sprawcami Holokaustu są niemieccy naziści. Musimy o tym pamiętać i musimy o tym krzyczeć - stwierdził Daniels.

Szef From the Depths zauważył, że film fundacji Rudeman nie traktuje o małej grupie kolaborantów. - Obwinianie narodu Polaków o Holokaust jest czymś, czego nie możemy robić. To wybielanie historii, przestępstw prawdziwych sprawców - niemieckich nazistów. To powinno być naprawdę nieakceptowalne dla każdego z nas - podkreślił.

- Musimy edukować ludzi, którzy muszą rozumieć, co się naprawdę wydarzyło w tych trudnych i mrocznych czasach - stwierdził Jonny Daniels. W osobnym wpisie stwierdził, że "Polacy i Żydzi powinni zjednoczyć się razem przeciwko temu wideo". "To są niedopuszczalne kłamstwa" - ocenił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA