fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt Polska-Izrael

Żydowska fundacja wzywa do zerwania relacji USA z Polską. I zbiera podpisy

screen z filmu na youtube.com
Podpisy pod petycją o zerwanie stosunków dyplomatycznych z Polską przez Stany Zjednoczone zbiera w internecie amerykańska fundacja Rudeman.

"W imieniu sześciu milionów Żydów (ofiar Holokaustu) Stany Zjednoczone muszą zawiesić swoje relacje z Polską, aż do uchylenia polskiego prawa negującego Holokaust" - czytamy na dwujęzycznej stronie neverdeny.org, na której zbierane są podpisy.

Formularzowi z petycją towarzyszy film "Pójdę do więzienia", na którym amerykańscy Żydzi wyrażają swoje obawy względem nowelizacji ustawy o IPN. "Będę za nimi tęsknić, gdy mnie nie będzie" - mówi matka wskazując na dwójkę siedzących obok dzieci. "Żadne polskie więzienie mnie dziś nie przestraszy" - zapowiada z kolei starszy mężczyzna. Następnie wszyscy aktorzy powtarzają "Polski Holokaust", co ich zdaniem może ściągnąć na nich karę w postaci więzienia. Film posiada napisy w językach angielskim i hebrajskim.

Stronę oraz filmik opublikowała amerykańska fundacja Ruderman. Założył ją w 2000 roku biznesmen Morton E. Ruderman. Fundacja zajmuje się wykluczeniem społecznym dzieci, szczególnie niepełnosprawnych. Do tej pory w Polsce znana była ze swojego raportu, w którym wskazywała, że prawie 100 proc. ról osób niepełnosprawnych w filmach było granych przez w pełni zdrowych aktorów.

Domena, na której znajduje się petycja, została zarejestrowana trzy dni temu w Tel Awiwie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA