fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Bosak: Łaszenie się PiS i PO to czysta socjotechnika

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Wybór między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim to wybór między fałszywym przyjacielem a jawnym wrogiem - powiedział w RMF FM Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich.

Krzysztof Bosak, który w pierwszej turze wyborów uzyskał poparcie 6,78 proc. i zajął czwarte miejsce, zaprzeczył pogłoskom, by sztaby Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego rozmawiały z nim na temat scedowania poparcia na ich kandydatów.

Bosak stwierdził, że Konfederacja podjęła już decyzję i nie poprze żadnego z dwóch kandydatów.

- Zachęcamy swoich wyborców, żeby poszli do wyborów i głosowali zgodnie ze swoim sumieniem i rozumem - powiedział. 

Słowa kierowane przez Dudę i Trzaskowskiego w kierunku wyborców Konfederacji Bosak nazwał "łaszeniem się", a wybór między Dudą a Trzaskowskim - "pozornym konkursem piękności między ludźmi o wizerunkach "wykalkulowanych sondażowo".

- To wybór pomiędzy jawnym wrogiem a fałszywym przyjacielem. Nie wiadomo, co gorsze - stwierdził Bosak.

Polityk ocenił, że jego ugrupowanie rośnie w siłę, a "11 posłów Konfederacji to jest 11 osobowości, które więcej ważą pod kątem debaty publicznej niż 150 posłów jakiejś innej partii".

Bosak uważa, że po następnych wyborach parlamentarnych posłów Konfederacji w Sejmie będzie nawet stu kilkudziesięciu, a ta perspektywa "daje energię do pracy w opozycji merytorycznej".

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA