fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Bosak apelował do prezydenta i ogłasza sukces

Fotorzepa, Jakub Czermiński
"Zaapelowałem (...) do Prezydenta o solidarność i pomoc Grekom w obronie europejskich granic" - napisał na swoim profilu na Facebooku kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak, który zauważył, że dzień po tym apelu premier Mateusz Morawiecki zadeklarował możliwość wysłania do Grecji funkcjonariuszy straży granicznej i policjantów z Polski.

"Bezpieczeństwo Polski i Polaków jest jednym z najważniejszych tematów mojej kampanii (...), a o jego zapewnienie szczególnie musimy starać się w sytuacjach takich, jak ta mająca obecnie miejsce na granicy grecko-tureckiej" - napisał na swoim profilu na Facebooku Bosak.

Kandydat na prezydenta zwrócił następnie uwagę na sytuację na granicy grecko-tureckiej, do której doszło po tym jak Turcja ogłosiła, iż nie będzie dłużej zatrzymywać uchodźców z Syrii pragnących dotrzeć do Europy.

"Zaapelowałem więc do Prezydenta o solidarność i pomoc Grekom w obronie europejskich granic, ponieważ jako suwerenne narody, dla wspólnego bezpieczeństwa musimy w tym zakresie współpracować. Okazuje się, iż faktycznie taka pomoc zostanie Grecji udzielona. To wspaniała wiadomość" - dodaje Bosak.

Wpisowi towarzyszy grafika z wypowiedziami Bosaka z 3 marca i premiera Mateusza Morawieckiego z 4 marca opatrzona hasłem "Sukces Krzysztofa Bosaka".

3 marca Bosak wezwał prezydenta Dudę do "zaproponowania Grekom realnego wsparcia w zakresie obrony granic". Dzień później premier Morawiecki zadeklarował, że Polska może wysłać do Grecji 100 funkcjonariuszy straży granicznej i 100 policjantów.

Na granicy Grecji z Turcją od kilku dni dochodzi do starć między greckimi pogranicznikami, policją i armią, a imigrantami z Syrii próbującymi przedostać się do UE.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA