fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Business Link Maraton: biura z mchem na ścianie

Business Link Maraton
materiały
W samym sercu Poznania powstały nowe biura coworkingowe. Business Link oferuje powierzchnie w biurowcu Maraton.

Maraton znajduje się przy ul. Królowej Jadwigi 43 w ścisłym centrum miasta. Biurowiec powstał w sąsiedztwie obiektów biznesowych, handlowych i kulturalnych (centrum biznesowe na pl. Andersa, Stary Browar, ul. Półwiejska, Stary Rynek). Jak podkreśla Dariusz Żuk z Business Link, sieć Business Link to coś więcej niż miejsce do pracy. - To wyjątkowe społeczności pionierów, którzy inspirują do rozwoju przedsięwzięć biznesowych - mówi.

Business Link Maraton to 4 tys. mkw. powierzchni zlokalizowanej na dwóch piętrach biurowca (parter i I piętro). To 143 prywatne biura, 58 miejsc coworkingowych, 38 biurek, osiem sal spotkań. Jedna z sal wyposażona w media wall. Jest też strefa relaksu o powierzchni 200 mkw., zielone tarasy na dachach oraz patio z fontanną. - Wnętrze Maratonu całkowicie odbiega od utartych biurowych standardów, ale też zdecydowanie różni się od dotychczasowej oferty Business Link. Projekt zbudowany na sile jakości i prostoty, łączy szlachetne materiały - szkło, metal i drewno, eksponuje kolory ziemi - mówią przedstawiciele Business Link. - Ściany poznańskiej przestrzeni zdobione są prawdziwym leśnym mchem, co odwołuje się do trendów eko. Tradycyjnie już nie zabrakło autorskiej sztuki. Obrazy ścienne stworzył sprawdzony duet artystów. To Dorota Zemła i Dariusz Mlącki, prezentujący swoje prace m.in. w Galerii Zachęta, a także za granicami Polski. Cała przestrzeń Maratonu została zaprojektowana w sposób, który zachęca użytkowników do twórczej dyskusji i współpracy.

- W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost zainteresowania dużych korporacji  przestrzeniami Business Link. To nie tylko kilkuosobowe zespoły startupowe - mówi Dariusz Żuk. - To również globalne firmy od kilkuset do kilku tysięcy pracowników, które wymagają nie tylko elastycznego miejsca i czasu pracy, ale przede wszystkim szukają inspiracji i chcą tworzyć nowoczesne organizacje.Środowisko tworzone przez przedsiębiorców, freelancerów oraz startupowców tętni energią. To przestrzeń dla ludzi, którzy myślą niestandardowo, nie boją się iść pod prąd, szukają nowych kierunków. Pracownicy Business Link Maraton mogą uczestniczyć w spotkaniach z mentorami, w szkoleniach. Atutem są też zniżki obejmujące m.in. prywatną opiekę medyczną, stacje paliw, usługi sportowe, transport i logistykę. Portfolio partnerów biznesowych jest stale poszerzane, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych pracowników, zarówno w biznesie, jak i w życiu codziennym. Business Link Maraton, tak jak wszystkie biura sieci, otwarty jest otwarty całą dobę.

- Pracownicy mogą korzystać również z coworkingu i sal spotkań w drugiej poznańskiej przestrzeni, jak również w innych polskich miastach – Warszawie, Trójmieście, Szczecinie, Toruniu, Łodzi, Lublinie, Katowicach i Krakowie - mówi Dariusz Żuk. Business Link tworzy społeczność przedsiębiorców, do której należało dotychczas ponad 21 tys. firm, m.in. takie jak: Brand24, Glov, Dirlango, Sidly. W ciągu najbliższych lat w Europie Środkowo-Wschodniej powstanie 10 nowych miejsc o łącznej powierzchni od 45 do 50 tys. mkw. Business Link w swojej ofercie ma także Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, fundusz VC bValue, ośrodek dialogu i analiz THINKTANK oraz bChange, podmiot umożliwiający startupom nawiązanie współpracy z korporacjami i wdrożenie swoich rozwiązań na szeroką skalę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA