fbTrack

Komercyjne

Hotel NYX wejdzie do warszawskiego Varso

Materiały Inwestora
Obiekt sieci Leonardo Hotels przywita pierwszych gości za niespełna dwa lata. Hotel NYX powstanie przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Chmielnej.

Warszawa przyciąga ponad 10 mln turystów i gości biznesowych rocznie. - Już za niespełna dwa lata część z nich będzie mogła korzystać z hotelu NYX w kompleksie Varso, do którego można łatwo dotrzeć zarówno z Dworca Centralnego, jak i Lotniska Chopina - mówią przedstawiciele inwestora. - Zgodnie z filozofią marki NYX na gości 4-gwiazdkowego obiektu czekać będzie nie tylko 331 pokojów, ale też relaks w otoczeniu sztuki, muzyki i designu.

Pierwszy hotel NYX w Polsce zostanie otwarty w 2020 roku w środkowym z trzech wielofunkcyjnych budynków Varso wznoszonych przez HB Reavis przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Chmielnej. - Zajmie w nim prawie 20 tys. mkw. powierzchni na piętnastu piętrach. Hotel NYX będzie dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników kompleksu. Nocując w nim, na wyciągnięcie ręki będzie taras widokowy, restauracja i bar na szczycie sąsiedniego Varso Tower, jednego z najwyższych wieżowców w Europie - opowiadają przedstawiciele inwestora.

Według nich dzięki połączeniu Varso z Dworcem Centralnym, transport pociągiem na Lotnisko Chopina potrwa zaledwie 20 minut, a na lotnisko w Modlinie ok. 45 minut. Nazwa marki NYX nawiązuje do imienia greckiej bogini nocy. - Jak przystało na hotel nowej generacji, adresowany zwłaszcza do młodszych pokoleń podróżników, to koncept zachęcający do interakcji, stawiający na indywidualność, kreatywność i kulturę - czytamy w komunikacie. - Hotele NYX to miejsca otwarte, sprzyjające przenikaniu się nawet najbardziej nietypowych stylów życia, sztuki i designu.

Placówki tej sieci działają już m.in. w Mediolanie, Madrycie, Pradze, Monachium, Tel Awiwie i Jerozolimie, a wkrótce planowane są otwarcia w kolejnych atrakcyjnych lokalizacjach.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL